Coffee Offerings
Heart Coffee Roasters
Ritual Coffee Roasters
Coava Coffee Roasters
Máquina Coffee Roasters
Oliver’s Custom Coffee
Sweet Bloom Coffee Roasters
Joe Coffee Company
FLOWER CHILD COFFEE
Puff Coffee
Upper Left Roasters
Brandywine Coffee Roasters
Chloé Cà Phê
Dune Coffee Roasters
BIGFACE
PERC COFFEE
Civil Coffee
Bluebeard Coffee Roasters
Equator Coffees
Roast House
Dillanos Coffee Roasters
| Varieties | Red Bourbon |
| Country | Democratic Republic of the Congo |
| Region | South Kivu |
First noted
Apr 07, 2026
Last tasted
Apr 09, 2026
2 cuppings
| Process | Carbonic Maceration, Natural |
| Country | Nicaragua |
| Region | Jinotega |
| Elevation | 1325m |
| Source | Santa Teresita, Los Nogales |
First noted
Apr 05, 2026
Last tasted
Apr 05, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Varieties | Caturra |
| Country | Colombia |
| Region | Nariño |
First noted
Apr 04, 2026
Last tasted
Apr 04, 2026
1 cupping
| Process | Natural |
| Varieties | Yellow Bourbon |
| Country | Brazil |
| Region | Minas Gerais |
| Source | Álvaro Coli |
First noted
Mar 30, 2026
Last tasted
Mar 30, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Varieties | Bourbon, Typica |
| Country | Mexico |
| Region | Oaxaca |
| Elevation | 1600 - 1800m |
| Source | Sierra Mazateca |
First noted
Mar 28, 2026
Last tasted
Mar 28, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Country | Costa Rica |
| Region | Tarrazú |
First noted
Mar 25, 2026
Last tasted
Mar 25, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Varieties | Pacas |
| Country | Honduras |
| Region | Santa Barbara |
| Elevation | 1820m |
First noted
Mar 23, 2026
Last tasted
Mar 23, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Varieties | Geisha |
| Country | Honduras |
| Region | El Cedral |
| Elevation | 1680-1730mm |
First noted
Mar 15, 2026
Last tasted
Mar 15, 2026
1 cupping
| Process | Double Fermentation/Soaking |
| Varieties | Castillo |
| Country | Colombia |
| Region | Huila |
| Elevation | 1960m |
| Harvest | 2025 |
| Source | Finca El Paraíso |
First noted
Mar 13, 2026
Last tasted
Mar 13, 2026
1 cupping
| Process | Anaerobic Natural |
| Country | Honduras |
| Region | Santa Barbara |
| Source | Nelin Guzman |
First noted
Mar 10, 2026
Last tasted
Mar 10, 2026
1 cupping
| Process | Washed |
| Varieties | Red Bourbon |
| Country | Burundi |
| Region | Kayanza |
| Elevation | 1,850-2,100m |
| Harvest | July 2025 |
| Source | Remera Washing Station |
First noted
Mar 01, 2026
Last tasted
Mar 01, 2026
1 cupping
First noted
Mar 01, 2026
Last tasted
Mar 01, 2026
1 cupping
Showing 1 to 12 of 97 results
1